Huawei zdobywa koronę Samsunga jako producent telefonów numer 1 na świecie

Najlepsze pomysły dla pracy w domu
1 sierpnia, 2020
Show all

Huawei zdobywa koronę Samsunga jako producent telefonów numer 1 na świecie

W drugim kwartale Huawei dostarczył więcej telefonów na całym świecie niż ktokolwiek inny, poinformował analityk rynku technologicznego Canalys. Po raz pierwszy od dziewięciu lat firma inna niż Samsung czy Apple jest liderem na rynku, powiedział Canalys.

Producent telefonów sprzedał 55,8 mln urządzeń, co oznacza spadek o 6% rok do roku, w porównaniu z 53,7 mln smartfonów Samsunga, co oznacza spadek o 30%.

Znaczna część wzrostu pochodzi z Chin kontynentalnych, gdzie Huawei zrealizował 70% swojej sprzedaży. Analityk zauważył, że dostawy zagraniczne telefonów spadły o 27% w kwartale, częściowo z powodu ograniczeń rządu USA.
Huawei w pełni wykorzystał ożywienie gospodarcze w Chinach, aby ożywić biznes smartfonów” - powiedział Ben Stanton, starszy analityk Canalys.

„Samsung ma bardzo małą obecność w Chinach, z mniej niż 1% udziałem w rynku, a jego główne rynki, takie jak Brazylia, Indie, Stany Zjednoczone i Europa, zostały spustoszone przez epidemie i późniejsze blokady”.

W oświadczeniu Huawei zachwalał swoją „wyjątkową odporność” podczas pandemii.

„W okresie bezprecedensowego globalnego spowolnienia gospodarczego i wyzwań, nieustannie rozwijaliśmy się i umacnialiśmy naszą pozycję lidera, dostarczając konsumentom innowacyjne produkty i doświadczenie” - powiedział rzecznik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This